Holandia Klimat. Przeprowadzka do Holandii, czy też ogólnie za granicę jest wielkim krokiem do zmian w naszym życiu. Z tego też względu musimy przygotować się na zmiany, jakie następują z racji nowego miejsca zamieszkania. Koszty życia w Holandii, czy też aspekty życia codziennego różnią się od tego, co mamy w Polsce. Jedną z kwestii, która również jest odmienna, jest oczywiście klimat.

To właśnie na niego powinniśmy się przygotować, kiedy zamierzamy udać się do tego kraju. Oczywiście nasze przygotowania będą zależne od tego, w jakich porach roku będziecie zamierzali pojawić się w Niderlandach. Poniżej przedstawimy wam, jaki klimat panuje w kraju kwitnących tulipanów i jak to się ma do całego roku. Zobaczycie zestawienie temperatury  oraz przewidywania pogody.

 

Klimat Holandia – Pobyt za Granicą

Jak wiadomo, lubimy dmuchać na zimne i z tego też powodu nie pakujemy się w nowe sytuacje bez wcześniejszego researchu. Oczywiste jest, że nie przewidzimy każdej sytuacji, jednak mimo to warto przygotować się na wszelkie ewentualności. Mamy tu na myśli zarówno wyjazd w celach wakacyjnych, jak i oczywiście przyjechanie do Holandii w celu osiedlenia się na stałe.

Zarówno w jednej, jak i w drugiej sytuacji musimy wziąć pod uwagę aspekty, takie jak koszty poszczególnych produktów, czy też najszybsza i najtańsza trasa do Holandii. Nie możecie także zapominać o fakcie, że wyjazd do Niderlandów na więcej niż 4 miesiące wiąże się z załatwianiem dokumentów, które są niezbędne do dalszego tam przebywania. O czym właściwie mowa?

Mamy tu rzecz  jasna na myśli, chociażby elektroniczny podpis, który ułatwi wam podpisywanie umów przez Internet. Co więcej, równie mocno przyda wam się meldunek w aktualnym miejscu zamieszkania, który również będzie niezbędnikiem. BSN – waszego numeru podatkowego również wam się przyda. Co jednak z klimatem na terenie Holandii i jak się do niego przygotować?

 

Holandia klimat zielona łąka

 

Holandia Klimat – Za Gorąco Albo Zbyt Zimno

Jeśli chodzi o Holenderski klimat, to jest on zdecydowanie bardzo morki, ale mimo to zaliczymy go raczej do tych łagodnych. Świadomość klimatu jest ważna, choćby z tego względu, że będziemy mieli pojęcie, w jaki sposób najtrafniej jest się spakować. Jedną z lepszych decyzji jest zapoznanie się z klimatem, ale i przewidywaną pogodą na czas, w którym chcecie wyjechać.

Dzięki temu, z pewnością będziecie mogli założyć, że traficie w ramy czasowe, w których pogoda was nie zaskoczy. Wróćmy jednak do kwestii klimatu w Holandii. Bez wątpienia nie jest to ten typ pogody, który daje w kość. Wszystko za sprawą faktu, że Holandia nie funduje takich zim, do których jesteśmy przyzwyczajeni w naszym kraju. Są one dużo mniej srogie, a nawet przyjemne.

Nie spotkamy w tym kraju zbyt często temperatury będącej na minusie. Pamiętajcie jednak, że morski klimat rządzi się swoimi prawami. Oznacza to, że będziecie mieli do czynienia z silnymi wiatrami, które płyną z zachodu. Warto również wspomnieć o kwestii deszczu, gdyż trzeba przyznać, że w porównaniu z Polską, pada on znacznie dłużej i bardziej obficie, na co Holendrzy mocno zwracają uwagę.

 

Odczuwalna Temperatura w Holandii

Jak możecie się domyślać kwestia opadów w Holandii, jest ważna przede wszystkim z powodu faktu, że obywatele tego kraju nadzwyczaj często poruszają się przy pomocy rowerów. Z tego też powodu mają oni specjalną stronę internetową, na której informują się na temat tego, gdzie pada. Warto jednak tutaj omówić kwestię, jaką jest oczywiście temperatura odczuwalna w Holandii.

Ten temat jest niezmiernie ważną kwestią, gdyż nie zawsze temperatura wskazywana przez termometr jest tą, którą odczuwamy. W tej sytuacji przyda się wykres, który jasno przedstawi, jak wygląda średnia temperatura w Holandii w danym miesiącu w ciągu roku.

 

StyczeńLutyMarzecKwiecieńMajCzerwiecLipiecSierpieńWrzesieńPaździernikListopadGrudzień
Średnia Temperatura w Ciągu Dnia5691217192122181497
Średnia Temperatura w Ciągu Nocy1024810131210742

Jak widać, temperatury nie różnią się znacząco od siebie, jednak bez wątpienia wyróżniają się one na tle naszego kraju. Nie widzimy bowiem ujemnych temperatur w zimie nawet podczas nocy, co w Polsce jest czymś nie do pomyślenia. Warto jednak zauważyć, że lato również nie zalicza się raczej do tych upalnych. Z racji silnego wiatru temperatura w okolicach zera może być odczuwalna jak minus 10 stopni.

Co więcej, w przypadku lata, musimy liczyć się z wilgocią, która sprawia, że jest znacznie bardziej duszno, a my sami zaczynamy się szybko pocić.

 

Holandia klimat susze

 

Holenderski Klimat – Susze

Skupmy się teraz na aspekcie, którego obecności w tym tekście nie każdy mógł się spodziewać, a mowa tutaj oczywiście o suszach. To właśnie one czasami nawiedzają kraj kwitnących tulipanów. Otóż sama w sobie Holandia jest państwem raczej wilgotnym, które cechuje się silnymi i częstymi wiatrami. Jak to się jednak ma do usychania roślin i mocnych upałów?

Otóż zdarza się, że przez dłuższy okres na terenie Holandii opady się nie pojawiają. Najczęściej takie sytuacje mają miejsce w trakcie letnich miesięcy, gdyż wtedy w Niderlandach, jak i większości innych krajów jest najcieplej. Połączenie braku wilgoci z silnym wiatrem, który tam panuje, daje nam suszę, która może trwać zaledwie kilka dni, a mimo to jest to niebezpieczne.

Wszystko za sprawą faktu, że kiedy wały ochronne chroniące Holandię zaczną się zbyt mocno wysuszać, to dojdzie do ich pękania oraz obsuwania się. Pamiętajcie, że to państwo leży właściwie pod wodą, więc jest to dla niego dosyć niebezpieczne. W takiej sytuacji zarówno sztorm, jak i gwałtowny przypływ, czy też burza mogą zniszczyć tę ochronę przed zalaniem się państwa.

 

Holandia Klimat – Opady śniegu

Jednym z ciekawszych tematów, jeśli chodzi o kwestię Holandii, są oczywiście opady śniegu. Jak widzieliście na naszej tabelce, temperatury na terenie tego państwa rzadko spadają poniżej zera. Jest to zupełnym przeciwieństwem naszych zim, które śmiało możemy nazwać tymi srogimi. Jak zatem wygląda aspekt opadów śniegu? Czy możemy je spotkać w Niderlandach?

Jest to niebywale trafne pytanie, na które chętnie udzielimy wam odpowiedzi. Jak wiadomo, w nocy tereny tego państwa cierpią na przymrozki, jednak nie jest to nic dziwnego podczas niskich temperatur na zewnątrz. Jeśli chodzi o to, czy przeżyjecie białe święta w Holandii, to nie stawialibyśmy na optymizm w tej kwestii. Wszystko za sprawą bardzo rzadkiej jego obecności.

Co więcej, jeśli śnieg w Holandii rzeczywiście się pojawia, to jego żywot nie trwa zbyt długi czas. Wszystko za sprawą niezbyt współpracującej pogody w postaci zbyt wysokich temperatur, które nie są w stanie utrzymać takiego stanu rzeczy zbyt długo. Okazuje się, że według statystyk, białe święta w Holandii możemy zaobserwować jedynie raz na aż 15 lat! Wydaje się to niemożliwe.

 

Holandia klimat piękne tulipany

 

Gdzie Najczęściej Panuje Ładna Pogoda?

Jeśli wyjeżdżacie do Holandii w celach wypoczynkowych, to z pewnością nie chcecie, by ładna pogoda was ominęła. Z tego też powodu dążycie do tego, by wasze miejsce wakacji znajdowało się w najcieplejszej możliwej lokalizacji. Jak wiadomo, kraj leży w okolicach mórz, a po co nam piękny zbiornik wodny, jeśli z zimna nie możemy z niego skorzystać? Gdzie zatem się udać?

Oczywiste jest, że aby zastać ciepłą pogodę w Holandii, musicie się tam udać w trakcie letnich miesięcy, czyli lipca i sierpnia. Są to najcieplejsze miesiące na tym terenie w ciągu całego roku. Jeśli zaś chodzi o miasta, do których najlepiej się udać w trakcie tego czasu, to bez cienia wątpliwości możemy wam polecić:

  • Bergen,
  • Zeeland,
  • Amsterdam,
  • Goes,
  • Gouda.

We wszystkich powyżej wspomnianych miastach poza samą stolicą, pogoda jest piękna przez nawet 6 miesięcy w całym roku. Trudno jest zatem trafić na dzień, w którym cały krajobraz nie byłby słoneczny i przyjemny dla naszego samopoczucia, a także idealnie wspomagający nasz wypoczynek. Oczywiście warto jednak więcej powiedzieć na temat morskiego klimatu w Holandii.

 

Holandia Morski Klimat

Tak, jak wspomnieliśmy pokrótce wcześniej, Holandia cechuje się cudownym klimatem morskim, a to wszystko za sprawą swojego położenia. Kraj znajduje się przecież pod wodą, a brzegi nad morzami i rzekami znacząco odbijają się na panującym tam klimacie. Pierwszym aspektem, który wyróżnia się na tle innych klimatów, jest oczywiście silny wiatr wiejący z zachodnich części.

Jak możecie się domyślać, to właśnie on sprawia, że panująca na zewnątrz temperatura powietrza wcale nie jest tak odczuwalna. Wiejący wiatr znacząco obniża nasze odczuwanie temperatury, przez co jest nam znacznie zimniej, niż powinno. Z tego też powodu, jeśli zamierzacie przeprowadzić się do tego kraju, to lepiej, byście zaopatrzyli się w naprawdę ciepłe kurtki.

Jeśli jednak zamierzacie przeprowadzić się do Holandii, to warto, abyście zapoznali się z ofertami pracy. Te z pewnością pomogą wam na samym początku, a jeśli specjalistyczne usługi wam się spodobają, to bez wątpienia zachcecie pracować w nich dłużej. Przypominamy, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości co do wyjazdu, to zapoznajcie się z naszym blogiem.